Jsme weboví vývojáři, markeťáci a designeři a jelikož chceme odvádět co nejlepší práci, snažíme se sledovat aktuální trendy v oboru. Jenže u pouhého sledování trendů nekončíme, snažíme se je také nasazovat v praxi. Často úspěšně, ale často také neúspěšně. Toto praktikujeme už několik let a troufám si tvrdit, že jsme za tu dobu nasbírali dost zkušeností. Stejně tak si troufám tvrdit, že vy jste na tom úplně stejně. Proč se tedy někde po práci nepotkat, nepopovídat si o tom, co nás zaujalo, na čem děláme nebo co se nám v praxi osvědčilo a neosvědčilo? A právě od toho je tu Čtvrtkon. Jedná se o setkání lidí, kteří, zjednodušeně řečeno, dělají weby.
Vstup je zdarma, ale je nutná včasná registrace na Event Britu, protože nejdéle 3 dny předem je uzávěrka kvůli nahlášení přesného počtu míst. Tak prosíme, neváhejte zbytečně s registrací a budeme se těšit na viděnou 🙂
Kdo vystoupí:
Marian Benčat – Optimistic UI
Konzultant a programátor na volné noze. Od frontendu, přes backend až k architektuře.
IT systémy jsou čím dál složitější. I u primitivní akce se na jejím zpracování podílí větší množství činitelů a o jejím úspěchu, či neúspěchu se dozvídáme po čím dál větším časovém intervalu. Toto není pouze nepohodlné pro uživatele, jelikož není ochoten na svoje akce jakkoliv čekat, ale často tato dlouhá odezva rozhoduje o použitelnosti, či nepoužitelnosti daného softwaru. Jakým způsobem komunikovat s uživatelem a je možné uživateli zalhat pro jeho dobro? Podíváme se na všechny aspekty optimistického uživatelského prostředí – od grafického návrhu až po technickou realizaci komunikace se serverem a uživatelem.
Michal Haták – Náš (git) release proces
Michal přes 10 let pracuje v Iniziu. Posledních pár let se s týmem stará o projekty pro kanadského zákazníka, kde mimo jiné rozvíjí i katastr Britské Kolumbie.
Každý dělá release proces trošku jinak, a proto zkusím ukázat, jak to děláme u nás. Potřebovali jsme transparentní proces, a taky aby nám to celé neházelo klacky pod nohy. S pár knihovnami a standardy jsme se ustálili u Conventional Commits, Sematic Versioning a celé to propojili s GitLabem.
Micro talky
1. Tomáš Kocifaj – JČ hackathon
2. Anna Michalovová – Czechitas akademie
3. Honza Svěrák – IE zemřel, no a co?
4. Dalibor Jaroš – Zdrhni z AWS, než Tě to bude stát byt!
POZOR – aktuální Covid opatření
Patří mezi ně, prokázání antigen/PCR testu, prodělání nemoci Covid do 180 dní, nebo 14 dní po druhé dávce očkování.
Prosíme, myslete na to a doklady si vemte s sebou.