Inspiromat 2023

Letošní Inspiromat ve zcela novém kabátě! Každý měsíc (kromě letních prázdnin) jeden inspirující, zábavný nebo vzdělávací večer pro každého z vás.

12. ledna. • 9. února • 9. března • 13. dubna • 11. května • 8. června • 14. září • 12. října • 9. listopadu • 14. prosince

Intro – Inspiromat

Označte si v kalendáři druhé čtvrtky v měsíci

Témata jednotlivých večerů postupně zveřejňujeme,

abyste vždy na nejbližší termíny věděli, jaký program vás v rámci Inspiromatu čeká.

Únor: Degustace italských vín

V únoru se v rámci Inspiromatu pobavíme a uvolníme u 8 vzorků italských vín. Projdeme si Itálii od severu k jihu. Degustaci pro vás připraví Roman Farka z budějcké Farkatéky

Připravte se na dvě hodiny, kdy zapomenete na každodenní starosti a ponoříte se do vůní, chutí a barev vína v příjemném prostředí naší Kavárny. Ochutnáte i známé Barolo.

9. února od 19 hodin

Chci vstupenku

Březen: Jak se na jaře začít správně hýbat

Jaro začíná a všichni jsme přes zimu tak trochu hibernovali. Proto jsme na březen pozvali Jakuba Dvořáka z BMS centra v Českých Budějovicích.

Věnovat se budeme tomu, jak se na jaře rozhýbat, jak s pohybem začít, jak si z něho udělat rutinu a také oblíbenou činnost. Stačí procházka nebo je potřeba běhat? Tak i na to dostanete odpověď.

9. března od 18 hodin

Chci vstupenku

Duben: Jak si udržet fit mozek a trénovat paměť

Zapomeňte na zapomínání! Přijďte si v dubnu poslechnout přednášku o tom, jak si udržet fit mozek a trénovat paměť. Tento inspirativní večer povede Helena Žahourová, která se specializuje na nácvik paměťových technik, ale například i tvorbu myšlenkových map. Trénink paměti je důležitý u každého z nás.

Během přednášky a workshopu se dozvíte i to, proč je potřebné trénovat paměť a vyzkoušíte si i základní paměťové techniky, které budete moci používat v běžném životě. 

13. dubna od 18 hodin

Chci vstupenku

Květen: Naučte se omladit pomocí obličejové jógy

Máte pocit, že už na tváři vidíte první vrásky? Můžete s nimi bojovat pomocí aplikace různých omlazujících krémů, nebo dokonce botoxu. Anebo pojďte přirozenou cestou - obličejová jóga s Yvonou Švecovou.

Proč je obličejová jóga populární, jak je možné, že to pomáhá? Pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled, je potřeba tvář cvičit stejně jako tělo. Výhodou je, že to můžete dělat kdekoliv (i v při cestě autem). V květnu se na Inspiromatu dozvíte základní cviky z obličejové jógy.

11. května od 18 hodin

Chci vstupenku

Změna programu je vyhrazena.